Ability Scores

Матеріал з Вікі D&D українською
(Перенаправлено з Ability Score)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Показники здібностей (англ. Ability Scores) відносяться до різних основних якостей істоти. Всього існує шість типів здібностей, які дають швидкий опис фізичних та ментальних характеристик істоти:

Ваш персонаж могутній і здогадливий? Розумний і чарівливий? Швидкий і витривалий? Значення здібності визначає ці якості — сильні та слабкі сторони істоти. Три основні кидки у грі — перевірка здібності, рятівний кидок та кидок атаки — спираються на шість значень здібностей. У вступі цієї книги описано базове правило для кидків: киньте  D20, додайте модифікатор здібності, отриманий від однієї з шести здібностей, і порівняйте результат із цільовим числом.

Значення здібностей та модифікатори[ред. | ред. код]

Кожна здібність істоти має певне значення, — число, що визначає величину цієї здібності. Значення здібності — це не лише міра вроджених можливостей, але також і результат навчання істоти та її компетентність у діяльності, пов’язаній із цією здібністю.

Значення 10 та 11 — це нормальний середній показник людини, але шукачі пригод і багато монстрів виходять за межі середнього показника в більшості здібностей. Значення 18 є найвищим, якого зазвичай досягає особа. Пригодники можуть мати значення аж до 20, а для монстрів та божественних істот ці значення можуть підніматися до 30.

Гра «Брама Балдура 3»

Усі раси та класи мають 27 очок здібностей для розподілу відносно початкового значення здібностей — 8 (вибрати менше не можна). Максимум, у такій спосіб, можна підняти здібність до 15, при цьому за останні два підвищення береться подвійна кількість очок.

Також є два додаткових бонуси +2 та +1, які можна застосувати для будь-яких двох різних здібностей. Це потенційно дозволяє отримати значення однієї здібності на рівні 17, а другої на рівні 16.

Показник здібності ніколи не буває меншим за 1 (окрім випадків, коли він виснажується, наприклад, за допомогою Поглинання інтелекту), а для звичайних істот його природне значення може сягати 20. Наприклад, звичайний щур може мати силу 1, тоді як надзвичайно добре натренований боєць може мати силу 20. Завдяки різним покращенням, таким як магічні заклинання, еліксири або спеціальне спорядження, цей показник може бути збільшений ще більше. Показники здібностей істоти визначають їхні модифікатори:

Здібність Модифікатор
1 - 5
2 - 3 - 4
4 - 5 - 3
6 - 7 - 2
8 - 9 - 1
10 - 11 + 0
12 - 13 + 1
14 - 15 + 2
16 - 17 + 3
18 - 19 + 4
20 - 21 + 5
22 - 23 + 6
24 - 25 + 7
26 - 27 + 8
28 - 29 + 9
30 + 10

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]